Bmedia - ładowanieBmedia - ładowanie

Gdzie się reklamować, by dotrzeć do odbiorców

Gdzie się reklamować, by dotrzeć do odbiorców


Gdzie się reklamować, by dotrzeć do odbiorców

Chcesz, by Twoja marka była zauważona i rozpoznawalna? Umieść ją tam, gdzie się będzie liczyć – przed konsumentem!

Reklama odgrywa istotną rolę we współczesnym życiu. Kształtuje postawy społeczne, wpływa na zachowanie klienta. Jako, że konsument musi dokonać wyboru, wyciągnąć wnioski i podjąć ważne decyzje na podstawie ogromnej ilości informacji, najważniejszym zadaniem dla firmy jest przedstawić swój produkt w taki sposób, aby dla całego otoczenia wokół stać się pozytywnym bodźcem emocjonalnym. Zatem głównym celem reklamy danego produktu lub usługi jest przyciągnięcie uwagi klienta i wywarcie wpływu na jego konkretne zachowania. Jak twierdzą autorzy artykułu ‘ Psychologiczny wpływ reklamy na zachowania konsumentów’ aspekty poznawcze, emocjonalne i behawioralne odgrywają w świecie skutecznej reklamy najważniejszą rolę.

Gdzie się reklamować, by dotrzeć do odbiorców? – głowi się każdy przedsiębiorca i niejedna firma. Jednym z pomysłów i polecanych miejsc jest transport publiczny. Poprzez umieszczenie reklamy produktu lub usługi w tramwajach, autobusach, pociągach czy metrze dociera się do klienta w każdym wieku, z każdej grupy społecznej, o zróżnicowanych dochodach. Odbiorcami reklam są ludzie pracujący, podróżujące rodziny, studenci w drodze na uczelnie oraz turyści zwiedzający miasto, a jako, że z komunikacji miejskiej regularnie korzysta ponad 50% Polaków, zasięg kampanii jest ogromny!

Każdego dnia taka reklama dociera kilku milionów osób, zwłaszcza, że jest eksponowana 16 godzin na dobę. Dzięki rozbudowanej ofercie, m.in. ekrany, ramki reklamowe, oklejanie tramwajów i autobusów, naklejki,plakaty oraz inne niestandardowe formy reklamowe, reklamodawca dociera do konsumentów znajdujących się wewnątrz środka transportu, jak i przechodniów oraz kierowców innych pojazdów znajdujących się na zewnątrz.

Reklama w środkach transportu to niezwykle skuteczny rodzaj promocji wszelkich towarów i usług. Jako, że ludzie spędzają ok. 70% swojego czasu poza domem, każdy konsument doświadcza którejś z form nośników reklamy zewnętrznej i jest wystawiony na jej działanie. Reklama w środkach transportu ze względu na swój szeroki wydźwięk społeczny, dopasowanie do wymagań odbiorcy, elastyczność w kwestii rozmiaru reklamy i jej lokalizacji nie tylko przykuwa uwagę odbiorcy dynamiką i żywym medium, ale przede wszystkim zapewnia wysoką efektywność niedużym kosztem eksploatacji i możliwością realizacji kampanii na terenie całego kraju.

Klienci to cenne atuty dla każdego przedsiębiorstwa, jednak ich pozyskanie i utrzymanie może być kosztowne. Dlatego reklama w transporcie publicznym to nie tylko wysoka efektywność niedużym kosztem eksploatacji, to przede wszystkim całkowity zwrot kosztów, bo inwestycja wraca z profitem.

 

BE Media

Zajmujemy się kompleksową obsługą i realizacją kampanii reklamowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiemy, gdzie szukać Twoich potencjalnych klientów i jakich środków użyć, by osiągnąć zamierzony cel. Opracujemy i stworzymy dla Ciebie najlepszą koncepcję reklamową, którą następnie wdrożymy i zrealizujemy, dbając przy tym o najmniejszy szczegół.