Bmedia - ładowanieBmedia - ładowanie

Reklama na przystankach, dlaczego warto z niej skorzystać?

Reklama na przystankach, dlaczego warto z niej skorzystać?


Reklama na przystankach, dlaczego warto z niej skorzystać?

Wyeksponowana, przykuwająca wzrok, a jednocześnie nienachalna oraz wyważona – takie połączenie cech sprawia, że reklama na przystankach jest coraz chętniej wybieraną formą promocji outdoorowej. Jednak, aby była skuteczna, potrzebuje sporej dozy kreatywności. To między innymi dzięki niej staje się atrakcyjna dla odbiorców. Czym jeszcze wyróżnia się ta forma promocji na tle innych rodzajów reklamy? Dlaczego warto się na nią zdecydować? Odpowiedzi na te, a także podobne pytania, znajdziesz w naszym wpisie.

reklama na przystankach – citylight

Czym jest reklama na przystankach?

Reklama na przystankach to forma promocji zewnętrznej. Wykorzystuje ona nośniki citylight, które umieszczane są na wiatach przystanków autobusowych i tramwajowych. Podświetlane tablice ogłoszeniowe mają niewielkie rozmiary – najczęściej występującym formatem jest 120 na 180 cm – opierają się one na aluminiowych profilach, natomiast ich przeszklenie wykonywane jest z hartowanego szkła, poliwęglanu albo pleksi. Dzięki zamykanej na klucz ramie można je łatwo otworzyć i wymienić plakat na nowy. Z kolei podświetlenie bazuje na świetlówkach lub diodach LED – te drugie są zdecydowanie bardziej energooszczędnym rozwiązaniem. Kolejny, najbardziej przykuwający uwagę odbiorców, element reklamy na przystankach autobusowych i tramwajowych to obszar ekspozycyjny. Jest on wykonany ze specjalnego papieru plakatowego, którego gramatura pozwala na optymalne rozproszenie światła, użycie nasyconych kolorów i wydobycie odpowiedniego kontrastu. Natomiast, jeśli chodzi o czas wyświetlania tego typu reklamy na przystankach, wynosi on od kilkunastu dni do miesiąca.

citylight – reklama na wiatach przystankowych

Dlaczego warto reklamować się na przystankach autobusowych i tramwajowych?

reklama na przystankach – citylight

Citylight to reklama, która jest maksymalnie blisko odbiorców. Podświetlone nośniki są dobrze widoczne, świetnie wpisują się w miejski krajobraz, a nawet określa się je jako element małej architektury. Ponadto nie są przytłaczające ani pretensjonalne. Dlaczego jeszcze warto wybrać właśnie ten rodzaj reklamy outdoorowej? Jakie są jej zalety?

📌Odpowiednia powierzchnia

Dzięki temu reklama nie jest nachalna i irytująca, a także nie generuje dużych kosztów, a jednak zwraca uwagę.

📌Duże grono odbiorców

Citylight zamieszczony na przystanku adresowany jest nie tylko do osób czekających na autobus czy tramwaj, ale również pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów.

📌Długi kontakt odbiorcy z reklamą

Dzięki temu łatwiej ją zapamiętać, a to przekłada się na większą skuteczność przekazu marketingowego.

📌 Duża atrakcyjność

Prosty format i oświetlenie nośnika sprawiają, że reklamy na przystankach autobusowych dobrze się prezentują.

📌 Trwałość

W przeciwieństwie do innych mediów -citylight nie są straszne złe warunki atmosferyczne – tego typu reklamy nie uszkodzi porywisty wiatr, deszcz czy śnieg.

📌 Oryginalność

Wiaty autobusowe i tramwajowe to idealna przestrzeń do tworzenia twórczych, kreatywnych reklam. Przemyślane, chwytliwe hasło lub nietypowa grafika, a najlepiej zestawienie obu tych atrybutów, znacznie podniesie skuteczność reklamy umieszczonej na przystanku autobusowym.

Cena reklamy na przystankach typu citylight zależy od kilku czynników – miejsca, w jakim ma być zamieszczona, ilości nośników, na których ma się znajdować czy ich powierzchni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów tego rodzaju kampanii, sprawdź oferowany przez nas format reklamowy citylight lub skontaktuj się z nami.

BE Media

Zajmujemy się kompleksową obsługą i realizacją kampanii reklamowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiemy, gdzie szukać Twoich potencjalnych klientów i jakich środków użyć, by osiągnąć zamierzony cel. Opracujemy i stworzymy dla Ciebie najlepszą koncepcję reklamową, którą następnie wdrożymy i zrealizujemy, dbając przy tym o najmniejszy szczegół.