BE MEDIA Agencja reklamowa

Blog

Top 5 reklam świątecznych! Subiektywny przegląd kampanii bożonarodzeniowych 2018

Świąteczną atmosferę czuć już wszędzie. W radiu rozbrzmiewają kolędy,  w galeriach handlowych pojawiły się okolicznościowe dekoracje i stoiska , a na ulicach miast rozbłysły iluminacje świetlne. Nie sposób też oprzeć się kuszącym promocjom, które towarzyszą licznym akcjom marketingowym. Z roku na rok firmy prześcigają się w pomysłach na scenariusze spotów gwiazdkowych, których zadaniem jest wprowadzić  nas w błogi, bożonarodzeniowy nastrój. Śmiało można powiedzieć, że wiele firm opanowało już tę technikę do perfekcji. W swoich spotach potrafią wzruszać, bawić, a nawet skłaniać do refleksji. Co roku poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko, marketerzy mają więc przed sobą nie lada wyzwanie. Czy udało im się mu sprostać w tym roku? Zobaczcie sami. Poniżej zebraliśmy dla was 5 najlepszych (naszym zdaniem) reklam świątecznych 2018!

#1 IKEA – „Czy my się znamy?”

Naszym bezwzględnym faworytem jest kampania hiszpańskiego oddziału Ikei „Czy my się znamy?”. Twórcy kampanii zwracają uwagę na problem słabnących relacji międzyludzkich, do czego w dużej mierze przyczyniają się urządzenia mobilne i social media. Krótki film pokazuje nie tylko wysoki poziom uzależnienia od elektroniki, ale uświadamia nam, jak dużo wiemy o social mediach i świecie celebrycko-internetowym, a jak mało o życiu najbliższych nam osób. Na koniec spotu możemy przeczytać  deklarację marki o rezygnacji z aktywności w sieci na czas świąt, dzięki czemu kampania dodatkowo zyskuje na wiarygodności.

#2 Erste Group  – #BelieveinChristmas

Kampania banku Erste Group zaskoczyła nas wszystkich. W spocie reklamowym przedstawiono wzruszającą historię jeża, który nie może odnaleźć się w otoczeniu przez swoje ostre kolce. Jego problem rozwiązuje się  za sprawą drobnego prezentu, który otrzymał w dniu Świąt Bożego Narodzenia. Erste Group uzmysławia nam w swoim krótkim filmie, jak niewiele trzeba, aby uszczęśliwić swoich bliskich. Wystarczy drobny gest, który może okazać się dużo cenniejszy od drogocennych upominków.

#3 Bouygues Telecom – „This Christmas offer much more than technology”.

Kampania francuskiego Bouygues Telecom zdecydowanie wyróżnia się na tle wszystkich, pozostałych reklam świątecznych. Nie znajdziemy tu tkliwych i wzruszających historii, zamiast tego zastaniemy taniec i zabawę, które – jak się okazuje – równie dobrze oddają magię świąt Bożego Narodzenia. W reklamie przedstawiono wyjątkową więź ojca i syna, którym od zawsze towarzyszy pewna tradycja. Całość historia przebiega w rytm utworu zespołu Redbone “Come and Get Your Love”, który odgrywa tu niezwykle ważną rolę.

#4 Huawei – Discover the magic of StorySign

Huawei porusza w swojej kampanii ważny problem społeczny. W swoim spocie pokazuje,  jak „słyszy” święta głuchoniema dziewczynka.  Pretekstem do stworzenia kampanii o takiej tematyce, było wprowadzenie przez producenta telefonów komórkowych bezpłatnej aplikacji, która czyta wybrane książki dla dzieci i tłumaczy je na język migowy.

#5 Heathrow Airport –  „The Heathrow Bears Return”

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć słynnych misi z kampanii Heathrow Airport. Tym razem nasi mali bohaterowie, postanawiają wyjechać w święta na wakacje. Niestety, Boże Narodzenie w tropikach nie jest tak sielankowe, jak mogłoby się wydawać. Tym bardziej, że naszych bohaterów dzielą tysiące kilometrów od najbliższych.

Komentarze do wpisu (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

 

 

be modern be creative be digital

Wyślij do nas zapytanie Zadzwoń: (22) 379 64 70