Bmedia - ładowanieBmedia - ładowanie
TOP 5 KOMERCYJNYCH REKLAM LATA 2019!

TOP 5 KOMERCYJNYCH REKLAM LATA 2019!

Koniec lata zbliża się nieubłaganie, co dla większości jest pewnie powodem smutku. Kończy się wakacyjny okres relaksu, ciepłych i długich dni. Powoli zbliża się do nas jesień, która dla branży reklamowej jest wyjątkowo gorącym okresem. Jako podsumowanie tegorocznych wakacji w branży reklamowej, przygotowałam dla Was zestawienie TOP 5 komercyjnych reklam lata!

#5 Kampania reklamowa „Free now”

Rebranding marki MyTaxi na Free now zrealizowany został kompleksowo. Billboardy, fullbacki, siatki, wiaty przystankowe i dużo innych. Marka Free Now w pewnym momencie była naprawdę wszędzie! To pozwoliło jej stać się rozpoznawalną w przeciągu zaledwie kilku wakacyjnych miesięcy tego roku. Kreacja na jaką zdecydowali się graficy świetnie współgrała z hasłem reklamowym „Miasto jest Twoje”. Nie ma się do czego przyczepić i duże brawa za tak świetny rebranding! Tak się to robi!

#4 Kampania reklamowa Lotto – wyświetlanie napisu na wieży Warsaw Spire

Pierwsza w Polsce tak duża wygrana w Eurojackpot zasłużyła na celebrowanie jej na wieży Warsaw Spire. Piękny napis emitowany na wieży robi wielkie wrażenie na osobach znajdujących się w pobliżu Placu Europejskiego. Emisja napisu jest wyjątkowym niestandardem, który pokazuje klasę i daje wyjątkowy efekt końcowy.

#3 Kampania reklamowa Netflix – „Dom z Papieru”

O kampaniach reklamowych Netflixa można mówić wiele rzeczy, ale jedno na pewno… ONI WIEDZĄ JAK ROBIĆ TO DOBRZE! Skala na jaką rozpowszechniają swoje reklamy jest ogromna i robi wrażenie na wszystkich z branży reklamowej i nie tylko 😉. Wielkoformatowe siatki, oklejone słupy reklamowe, billboardy… i wiele, wiele więcej. Nie da się nie zauważyć takiej reklamy! Jedno jestem w stanie stwierdzić i na pewno nie będzie tu przesady – tej kampanii zdecydowanym krokiem postawiono dotarcie do różnych grup docelowych!

#2 Kampania Muszynianki – siatka w centrum stolicy

Na drugim miejscu na podium naszego rankingu dumnie stanęła Muszynianka! Z piękną wielkoformatową siatką, która dostojnie prezentuje się na Pl. Zawiszy w Warszawie! Cudowna kreacja, naprawdę robi efekt WOW! Spójrzcie tylko na piękne intensywne kolory i głównego bohatera, tj. nową szklaną butelkę, która samym wyglądem pokazuje swoją jakość i elegancję. Muszynianka tego lata bardzo intensywnie pokazywała się na różnych nośnikach outdoor. Oklejenie tramwaju, które znalazło się w innym naszym zestawieniu, reklama w tramwajach i przychodniach medycznych. Różnorodność nośników reklamowych jest złotym środkiem do zrealizowania skutecznej kampanii reklamowej, a także do zdobycia miejsca na podium w naszym zestawieniu.

#1 Kampania Adidas „Feel the boost”

Dotarliśmy do miejsca pierwszego! W naszym zestawieniu Adidas objął to honorowe pierwsze miejsce! Dlaczego? Za wielką skalę kampanii, za kreatywne wykorzystanie swojego hasła i przede wszystkim za różnorodność działań marketingowych. Szereg działań takie jak sponsor kina letniego na Placu Europejskim, reklama 3D na wiatach przystankowych, spoty reklamowe w kompleksie budynków Warsaw Spire, branding leżaków i koców. To wszystko spowodowało, że ta właśnie kampania była najlepsza w wakacje 2019!

Podsumowując, tego lata wygrała zdecydowanie różnorodność zewnętrznych nośników reklamowych. Kampanie, które bazują na różnych nośnikach mają najlepsze wyniki i zdecydowanie najlepszą rozpoznawalność. Dziękujemy za tak wspaniałe gorące lato i czekamy na więcej tak różnorodnych i wielkich kampanii reklamowych!

Anna Kossakowska

Anna Kossakowska

Absolwentka Administracji na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Uczestniczka programu Erasmus +. Wielbicielka planowania i organizacji. W agencji BE Media odpowiedzialna za marketing, planowanie działań promocyjnych agencji, audyty kampanii reklamowych oraz badanie skuteczności odbioru komunikatów reklamowych. Prywatnie miłośniczka literatury o tematyce krajów arabskich oraz różnorodnych thrillerów.

komentarze
Joanna2019-09-13 10:47:16

Z kim można rozmawiać o wynajęciu siatki na Pl.Zawiszy? Tej wykorzystanej pod reklamę Muszynianki.

ZOSTAW KOMENTARZ