Bmedia - ładowanieBmedia - ładowanie

Dlaczego warto skorzystać z możliwości jakie daje Video Marketing?

Dlaczego warto skorzystać z możliwości jakie daje Video Marketing?


Dlaczego warto skorzystać z możliwości jakie daje Video Marketing?

Znaczenie videow świecie reklamy rośnie z roku na rok. Aktualnie słowo pisane traci na znaczeniu i zostaje zastąpione obrazem, który jest atrakcyjniejszą formą przekazu, a do tego pomaga w bardzo krótkim czasie zwiększyć świadomość marki, przedstawić jej atuty oraz budować jej wizerunek. I to właśnie takiej formie reklamy się dzisiaj przyjrzymy i sprawdzimy, jakie możliwości daje video marketingi dlaczego warto z nich skorzystać. Zaczynamy!

Video marketing – co warto o nim wiedzieć?

Nieustannie rosnąca konkurencja sprawia, że firmy szukają coraz atrakcyjniejszego i oryginalniejszego sposobu na wyróżnienie się wśród innych przedsiębiorstw działających w branży. Jak się okazuje – mogą to zrobić dzięki video marketingowi! Taka forma przekazu promocyjnego jest jedną ze strategii marketingu internetowego oraz umożliwia przede wszystkim:

 • promocję nowego produktu lub usługi;
 • budowanie i wzmacnianie wizerunku marki.

W tym celu wykorzystuje się treści filmowe publikowane nie tylko na stronach internetowych, ale także w różnych serwisach i portalach społecznościowych – YouTube, Facebook, Instagram itp. Na liście najpopularniejszych treści video znalazły się na przykład webinary, vlogi (blogi w formie filmów), poradniki czy wideorecenzje produktów. To, jaki rodzaj filmu reklamowego będzie najlepszym rozwiązaniem, zależy od działalności, grupy odbiorców i specyficznych potrzeb każdej firmy.

Zalety video marketingu

W przypadku video marketingu lista zalet jest naprawdę długa, a tysiące klientów, którzy są zadowoleni z efektów, tylko potwierdzają, że warto dać mu szansę. Dlaczego w takim razie warto postawić na filmy reklamowe? Do korzyści takiej formy przekazu zaliczamy przede wszystkim:

 • możliwość podświadomego zapamiętywania i przywoływania w przypadku grup odbiorców, dla których reklamowana usługa lub produkt jest odpowiedzią na ich potrzeby;
 • zwrócenie uwagi i wyróżnienie się na tle innych przekazów reklamowych;
 • angażowanie uwagi odbiorców;
 • łatwość odbioru (w porównaniu do artykułów i innych treści pisanych);
 • możliwość optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek (pozycjonowanie);
 • przekaz reklamowy jest przejrzysty, konkretny, atrakcyjny i idealnie odpowiadający rzeczywistości;
 • niezaprzeczalny wpływ na zwiększenie poziomu zaufania względem przedsiębiorstwa;
 • szansę na zaprezentowanie aktualnych informacji i danych związanych z reklamowanymi usługami oraz produktami;
 • automatyczne kojarzenie filmów reklamowych z treściami wysokiej jakości;
 • możliwość przekazu wielu informacji w krótkim czasie;
 • o wiele większą szansę na zapamiętanie przekazu niż w przypadku innych rodzajów reklamy.

Kto najbardziej skorzysta na video marketingu?

Tak naprawdę w przypadku video marketingu nie ma żadnych ograniczeń. Reklama wizualna w formie filmów promocyjnych jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość czy oferowaną usługę i produkt. Takie działania przynoszą znakomite efekty zarówno w przypadku lokalnych firm, jak i dużych, ogólnopolskich czy międzynarodowych korporacji.

BE Media

Zajmujemy się kompleksową obsługą i realizacją kampanii reklamowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiemy, gdzie szukać Twoich potencjalnych klientów i jakich środków użyć, by osiągnąć zamierzony cel. Opracujemy i stworzymy dla Ciebie najlepszą koncepcję reklamową, którą następnie wdrożymy i zrealizujemy, dbając przy tym o najmniejszy szczegół.